mobile.istanbul.net.tr

Tekirdağ Bağlarına Yolculuk

Bilgi İstasyonu
Eyl 17, 2017 ~ Eyl 17, 2017

Tarihler: 17 Eylül 2017 Pazar ~ 17 Eylül 2017 Pazar 17 Eylül 2017 07:30

Yer: Bilgi İstasyonu

Ücret: 1. Kategori - 265.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Antonina Turizm tarafından gerçekleştirilen "Tekirdağ Bağlarına Yolculuk" etkinliğindeki yerinizi alın.

"Sabah saat 07.30’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde, Saat 08.00’ de Taksim AKM önünde misafirlerimizle buluşuyoruz. Araçta ikram edeceğimiz kahvaltılık poğaça ve çay-kahve eşliğinde yaklaşık üç saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca uzman rehberimiz bize şarabın tarihçesi ve yapım teknikleri hakkında bilgiler veriyor. 

Yolculuğumuz sonrası Eski bir rum  köyü olan adını Hoş Yer anlamından yer Avidmo köyünü günümüzde ki adıyla Uçmakdere’yi ziyaret ediyoruz. Eşsiz doğal güzelliklere sahip köyde yapacağımız kısa gezintinin ardından köy kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp yaklaşık 20 dakika sürecek yolculuk sonrası bağ evine varıyoruz. Barbare Wines’da, bağlar ve tesis aynı yerde olduğu için şato tipi şarap üretimi yapılabilmektedir. Burada farklı üzüm çeşitlerinin yetiştirildiği bağları geziyoruz. Trakya bölgesinde toprak genellikle killi ve kumludur. Burada yetiştirilen üzüm çeşitleri; Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Grenache ve Mourvedre. Bağların nasıl yapıldığı, ekim, aşılama ve hasatla ilgili bilgiler alıyoruz. Bağ gezisinin ardından tesisi geziyoruz ve üretim aşamalarını öğreniyoruz.

Günün en keyifli kısımlarından birine sıra geliyor ve mahzene gidiyoruz. Burada şarabın rengine kokusuna tadına bakarak şarabı tanımlamayı öğreniyoruz. Farklı şarap çeşitlerini peynir eşliğinde tadıyoruz. Şarap ve yemek uyumu üzerine devam eden seminerin ardından buradan ayrılıp öğle yemeğimizi yiyeceğimiz restorana doğru gidiyoruz. Tadım sonrası beğendiğimiz şaraplardan alma imkânımız olacak. 

Öğle yemeğimizde köfte, pirzola, salata, yöresel özel yapım peynirler ve yöresel tatlıdan oluşan mönümüze özel şaraplar eşlik edecek.

Bağcılığın ve üzümlerin bağda anlatıldığı, şarap tadımlarının mahzende yapıldığı bu özel programda buluşmak üzere…"

Buluşma yeri ve saati: Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önü saat: 07.30/Taksim AKM önü saat 08.00
Fiyata dahil hizmetler: Uzman rehber eşliğinde bağ gezisi, mahzende peynir çeşitleri eşliğinde şarap tadımları. Öğle yemeği ve ulaşım. 

Önemli Notlar:
- Tur programında belirtilen saatte araçlarımız hareket edecektir ve grubumuz tura başlayacaktır. Tur buluşma yerimizde hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanızı gerekmektedir. Geç kalınması durumunda sorumluluk firmaya ait değildir.
- Turumuz yetişkinler için uygun olup 18 yaş altı katılımcı kabul edilmemektedir.
- Tüm turlarımızda, turda anlatım yapan rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için, rehber kulaklık sistemi kullanılmaktadır.

- Bilet alanların 444 54 18 nolu telefondan kayıt yaptırmaları gerekmektedir. - Tur buluşma yerinde hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanızı gerekmektedir. Geç kalınması durumunda sorumlululuk firmaya ait değildir.

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Text Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT